O spoločnosti

Vitajte na stránke psychobiotika.sk

Pred dvoma rokmi vstúpila na slovenský farmaceutický trh spoločnosť NEURAXPHARM Slovakia a.s., člen NEURAXPHARM Group, ktorá patrí k európskym lídrom vo vývoji a výrobe liekov pre segment CNS. Jej akvizíciou na Slovensku bola spoločnosť Farmax, čím sa portfólio skupiny obohatilo o kvalitné výživové doplnky českého výrobcu SVUS Pharma a.s. , známe u nás už po dobu 15 rokov svojou kvalitou a v mnohých prípadoch aj jedinečnosťou (Preventan, MaxiCor).

NEURAXPHARM ďalej expanduje do viacerých krajín strednej a východnej Európy, ale zároveň sa snaží rozšíriť svoje aktivity aj na portfólio s vysokou inovatívnosťou a jedinečnosťou.

Jednou z posledných aktivít na tomto poli je spolupráca so vývojovou spoločnosťou Bened Biomedical, ktorej výsledkom je obohatenie európskeho farmaceutického trhu o novú skupinu látok – špeciálne vyvinutých probiotických kmeňov nazývaných psychobiotiká.

Našou snahou bude prinášať vám nové poznatky a skúsenosti v oblasti, ktorá je relatívne nová a zahŕňa ovplyvňovanie stavu centrálnej nervovej sústavy prostredníctvom zmien stavu v črevnej mikroflóre ( a naopak).